BLOG

Je 9.12.2020 a bude to již osmý test tohoto stroje. Rakety, která vypadá na první pohled zvláštně. Když jsem ji spatřil poprvé, pomyslel jsem si cosi ve smyslu Cimrmanovského: "Budoucnost patří aluminiu" - leč tato "plechovka" je celá nerezová. Průměr 9m, oba stupně mají dohromady výšku dvou Petřínských rozhleden. Doposud se všechny pokusy...

Poslední dobou se o mne pokoušel nějakej virus či co (Covid to nebyl, to jsme vyloučili testem). Každopádně jsem si užíval vyšších teplot a po jejich zdolání mi zůstal protivnej kašel. Trčím doma, abych v práci nepobuřoval a tak si říkám, uvaříš si polévku.

Abychom jen nehledali nedostatky a mouchy, je nutno také vyzdvihnout, co je na novém FS 2020 překvapivé, nové a zkrátka to, co letce simulátorového pohladí po sdrdéčku.

Pro Vás, kdo si plánujete FS 2020 pořídit tu mám pár postřehů i od jiných uživatelů, kteří již se zbrusu novým FS 2020 něco polétali. Jsou to věci, které buď člověk "od stolu" nevymyslí, nebo které sice v manuálu popsané jsou, že tak jsou, ale kdo čte manuály že? Jedná se o nové pojetí v simulaci, než na...

Když jsme se před nedávnem poprvé seznámili s novým Flight Simulátorem 2020, a trochu poodhalili roušku tajemství, slíbili jsme si, že se k němu vrátíme. Jako správní patrioti si dnes ukážeme, jak se tvůrcům podařilo ztvárnit místa, která důvěrně známe z létání po okruhu a v pracovních prostorech kolem letiště ve Dvoře Králové nad Labem.

Když se na sociálních sítích začaly objevovat první zmínky o novém Flight Simulátoru od Microsoftu, budilo to mnohá očekávání. Jaký bude? Po tolika letech pauzy, bude využívat všechny možnosti, které soudobé počítače a grafické karty nabízejí? Jak to vývojáři od MS pojmou? Otázek bylo mnoho. A protože mi bylo jasné, že subjektivní dojmy se těžko...

Chtěli byste si vyzkoušet, jaké to je dokovat se k ISS? Můžete! Zde je simulátor, který používá posádka k tréningu. Ovládání je stejné, jako mají oni tam nahoře.

Crew Dragon

31.05.2020

Včera jsme s napětím sledovali průběh závěrečných příprav a vlastní start Crew Dragon. V tuto chvíli se Crew Dragon pomalu blíží k ISS. Abychom si mohli lépe užít vlastní záběry, které nás teprve čekají, probereme si na sérii snímků co posádka má již za sebou a co ji v nejbližších okamžicích čeká.

V životě každého pilota nastane chvíle, kdy pohledem do leteckého průkazu zjistí, že jest třeba prokázat nabyté znalosti. Podle typů kvalifikací se tyto lhůty mohou lišit. Tentokrát se jednalo o pravidelné přezkoušení IFR (tj. let podle přístrojů), které platí jeden rok. Jelikož v době "koronavirové" letecký provoz příliš hustý není, padla volba na...

Původně měl být námořníkem, ale osud jej zavál (a německá ponorka potopila) do Anglie v době 2. světové války a tak se z něj stal letec.

V dnešním povídání se zamyslíme nad tím, že je opravdu občas dobré se zdravě naštvat, a dokázat si, že člověk ne nadarmo studoval technickou školu, než aby kvůli jedné polámané prkotině kupoval celou věc novou. Tušíte správně, řeč bude o automatické pračce.

Archimedes

23.12.2018

Na Facebooku nedávno proběhla poměrně bouřlivá výměna názorů na téma, které máme na obrázku - tedy co se stane, když se váha odaretuje? Diskuse probíhala na mnoha frontách a názory a jejich vývoj byl zajímavý nejenom z matematicko-fyzikálního, ale také z psychologického hlediska.

"Dar" z nebes

10.12.2018

Letos je tomu již 28 let, co se z nebe snesl dar. On to vlastně nebyl tak docela dar, ale spíš obrovský průšvih, který jen uměním zoufalé posádky neskončil tragicky.

Dnes trošičku poodhalíme oponu, za kterou se již podívalo několik set čtenářů knihy Létání na Královédvorsku. Tito již vědí, že prvotní zdání, že to bude úzce specializovaná kniha jen a pouze o Dvoře Králové není tak docela přesné, a dá se tušit, že Dvůr byl místem, které dalo vznik a průchod událostem, které měly pak dosah daleko za hranice...