FS 2020  Co se povedlo

29.09.2020

Abychom jen nehledali nedostatky a mouchy, je nutno také vyzdvihnout, co je na novém FS 2020 překvapivé, nové a zkrátka to, co letce simulátorového pohladí po sdrdéčku.


Generování oblačnosti

Simulované podání mraků se v mnohém přiblížilo produktům od firmy REX Simulations. Oblaka při pohledu z blízka žijí, vaří se to v nich a stalo se mi, že jsem letěl blíže ke kumulu pro lepší záběr a on ... se mi rozpad.


Východy/západy slunce

... ty jsou prostě dechberoucí


Model atmosférické cirkulace a námraza

závětří kopců a větších budov se projevuje citelnou turbulencí. V kopcovitém terénu jsou místa, kde Vás to prostě nakopne.

Pokud Vám éro namrzne, nejen že nevidíte ven, ale i výkony letadla se zhorší. Výkon motoru jde dolů a éro je línější.


Zimní atmosféra

I když se jedná o "pocukrovanou" základní texturu, je na krajinu pod sněhem prostě romantický pohled.


Noční osvětlení

Osvětlení měst zejména v kombinaci se sněhovou pokrývkou navozuje pocit, že každou chvíli zazvoní zvonek a přijdou vánoce.


Zvuk

Ozvučení scény v podstatě nezaregistrujete. A to je dobře, protože je to známka toho, že nic příliš nevyčnívá tak, že by to člověku muselo nějak vadit. V nastavení je možné si jednotlivé zvukové kanály přizpůsobit a např. ztlumit doprovodnou hudbu, kterou když člověk chvíli poslouchá tak neustále se opakující motiv je již trochu na obtíž. Lehký podkres je však OK.

Změna pohledu znamená i změnu zvukového projevu. Pokud přistanete někde v buši a vypnete motor, uslyšíte ptáky.

Pohyb řídicích prvků je také slyšet - táhla "drnčí" po kladkách.


Textura zemského povrchu

Provedení zemského povrchu sledované z výšky alespoň 300m, to je pohádka. A když si uvědomíte, že je takto zpracován celý svět, tak má člověk chuť si zaletět přistát na Rudém náměstí či zaskotačit v Monument Valley.

Místy si člověk připadá, že se opravdu dívá z okna letícího letadla ven. 

Je to fotka, nebo simulace?


Komplexnost zobrazení scenérie

Vzdálenější objekty se nezobrazují jen od určité vzdálenosti, ale jakoby se ztrácely v dálce, což vypadá velmi realisticky.


Kokpit

Zejména u vrtulových strojů je kokpit neobyčejně detailně zpracován, takže vypadá jako byste nastoupili do právě zakoupeného letadla vonícího novotou.

Prostě "funglovka"


Plynulost zobrazení

Tím, že grafický procesor využívá soudobých technologií, se podařilo zajistit netrhané podání zobrazované scény, což je něco co ještě více umocňuje zážitek z letu.Multiplayer

Vlastnost, kterou díky nucenému připojení na Internet budete rádi využívat.

Můžete s kamarády létat ve skupině, nebo se jen tak připojit k nějakému provozu ... 

... a nebo využít VATSIM (pomocí vPilot) resp. IVAO


Dobrodružství - adventures

možnost létat kde se Vám zachce a poznávat neznámé kraje.

Kdesi na palouku poblíž Anchorage (Aljaška)V podstatě můžete FS 2020 použít jako nástroj pro předběžný výběr Vaší další letecké dovolené.