Knihu lze sehnat i přímo na letišti - LKDK

22.05.2018

Čas letí, avšak protože je venku stále pěkné počasí, tak člověk nemá vůbec snahu sednout a něco napsat, protože po létání je zralý do sebe akorát něco hodit a hurá na kutě. Prostě na to, abych psal více, málo prší. Leč pár novinek by tu bylo.

Začneme tou hlavní. Podařilo se mi dohodnout s obsluhou "Bistra U Vrtule", které se nachází přímo na letišti ve Dvoře Králové nad Labem, že bude možné - po předchozí dohodě - si zakoupit knihu "Létání na Královédvorsku" také u nich.

Má to tu výhodu, že aviatici, kteří stejně jako já, využívají přízně počasí těchto dnů, mohou naplánovat (i ve všední den) své lety tak, aby si mohli dát po přistání něco dobrého a příjemného (i klobáska se najde) a také si odvézt potravu duševní pro dny, kdy nebude zas tak pěkně (statistika je neúprosná a jednou to prostě přijít musí), bez toho, aby se sháněli po taxiku či vážili cestu pěšky do centra města.

Pokud budete mít vážný zájem si knihu pořídit, stačí se předem dohodnout na telefonním čísle 737 145 287 - pan Svoboda - a poté dorazit létacím aparátem v "úřední hodiny", které jsou publikovány na následujícím odkazu:

https://www.akdk.cz/Bistro-u-VRTULE.html


Tato služba je prozatím ve zkušebním provozu a uvidíme, jaký bude zájem - avšak proč si přímo nezaletět pro knihu o létání do regionu, o kterém pojednává, že? Spojí se tak příjemné s užitečným.


Když naprší, tak dlouho schne

Ono sice moc neprší, ale když už začne, tak to stojí za to. Předminulý víkend jsme měli v pátek odlet mimo Dvůr na akci, a jak přijíždím na letiště, tak koukám, že nejspíš budeme potřebovat spíše hydroplán či vodní lyže, než éro s kolečkama.

Snímek ukazuje, že voda se drží přesně v těch místech, kde kdysi bývaly rybníky (viz. https://www.letani-na-kralovedvorsku.cz/l/bazina-nebo-letiste/). Inu, terén můžete třeba stokrát překopat, ale ta hlína si to i po letech pořád pamatuje.

Naštěstí jižní část letiště byla "v cajku" a dalo se pohodlně a bezpečně odstartovat.