A kde vlastně na to všechno berou peníze?

30.08.2017

Létají i když ještě namají letiště? Provádějí poměrně náročné zemní práce. Kde na to berou peníze? Vždyť to všechno musí stát spoustu peněz! 

Ano, doba to opravdu není lehká. Je po válce a peněz je málo. Čeho je dost jsou porůznu rozbořené domy. Ty se dají rozebrat a cihly a kamení znovu použít. Cement se bohužel recyklovat nedá, takže přeci jen něco se koupit musí. Ale kde na to vzít? Jak vydělat a přitom ještě zanechat pozitivní dojem?

Klíčem k úspěchu je cosi, co spojuje vše výše uvedené a využívá nálady po ukončení války. Kupodivu to stačí na to, aby se daly dohromady potřebné prostředky na stavbu hangáru. Také se pořádají veřejné sbírky na náměstí.

Naštěstí příznivců létání je dost na to, aby se nějaká ta koruna dala dohromady. Nemalou měrou přispívají i zástupci místního textilního průmyslu. Dobře si totiž spočítali, že pokud budou podporovat tak ušlechtilý a náročný sport jako je létání, tak ve městě udrží kvalifikovanou pracovní sílu, kterou pak mohou využít ve svůj prospěch ve svých provozech a dílnách.

To vše, spolu s ohromnou fůrou nadšení pro věc nese nakonec své ovoce.